Historię Fortu widać do dziś. Łatwo można rozpoznać dawne koszary na wale i prochownie. Jednak przydatność bojowa Fortu M nigdy nie została poddana próbie. Rozwój sytuacji międzynarodowej i postęp techniki wojennej zmusiły zaborców (Rosjan) do kosztownej przebudowy. Po odzyskaniu Niepodległości trwały prace nad zmianą zastosowań i przebudową fortecy. W roku 1925 stanęły tu stacje nadawcze Polskiego Radia. Mimo ciężkich bombardowań Polskie Radio nadawało do 25 września 1939 roku.
Po II wojnie światowej mieściły się tu początkowo ściśle tajne Zakłady Radiowo-Telewizyjne „ZARAT”. Z czasem produkowane tu nadajniki telewizyjne i radiowe zaczęły zdobywać wschodnią część Europy. Do dziś sprzęt produkowany w, niegdyś tajnym, Forcie Mokotów służy publicznym, jak i prywatnym nadawcom jak Polsat czy Radio Zet. Transformacja końca XX wieku otworzyła unikalny teren w środku Warszawy na niezwykłe przedsięwzięcia.
Dziś to już wczoraj. Twórcze usługi znajdują się tu najlepiej. Studia filmowe, dźwiękowe, fotograficzne, reklama, pracownie projektowe czy architektoniczne – ile starczy wyobraźni. To miejsce otwarte. Znajdą tu wytchnienie spacerowicze, a zapracowani wychodzą wprost w alejki parkowe. Teren obejmuje 4 hektary otoczone zielonym wałem tuż za ul. Racławicką.
Biura i powierzchnie hal są przestrzenią do twórczej adaptacji. Ciągle zmieniające się potrzeby działających tu firm wpływają na stały rozwój przestrzeni. Dysponujemy powierzchnią 10 000 m2. Tworzą ją biura, hale, sale wystawiennicze i pracownie, wszystko w różnych konfiguracjach przestrzennych. Nie ma co opisywać – to trzeba zobaczyć.