Butohpolis. II Międzynarodowy Festiwal Sztuki Butoh
2020
W dniach 5-12 sierpnia w Warszawie odbędzie się II edycja „Butohpolis. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh”. Piszemy o tym, ponieważ jedna z części tego wydarzenia będzie miała swoje w Fort Mokotów.


Tegoroczny program poświęcony jest różnym formom butoh w Europie. Wśród zaproszonych gości są jedne z najwybitniejszych europejskich tancerek z Niemiec, Szwecji, czy Polski. Artyści chcą zaprezentować przede wszystkim tzw. nowe butoh – odmienne od klasycznego i poszukujące nowoczesnych środków wyrazu - tworzących na pograniczu butoh i innych sztuk performatywnych.

„Sztuka Butoh” to również inne, niż taniec dziedziny sztuki, które pojawią się na tegorocznym Festiwalu: animacja 3D zrealizowana w technologii motion capture i fotografia tańca. W programie Festiwalu znalazły się performanse zarówno sceniczne, jak i plenerowe – site-specific inspirowane konkretnym miejscem.

Wspólnie z PółnaPół Studio oraz Schodki na Lato zapraszamy wszystkich zainteresowanych.Start: 5 SIERPNIA 2020, GODZ. 19.00.

FORT MOKOTÓW/SCHODKI/PÓŁ NA PÓŁ

• Teatr Limen Butoh, Zmierzch opuszczonych miast

• Rewolta ciała, Damian Żak - projekcja animacji 3D zrealizowana w technologii motion capture.

• Butohpolis’2019 - wystawa zdjęć Sylwii Zawadzkiej


Więcej szczegółów na FB organizatora

PRZECIĄGNIJ

PRESS KIT
NEWSLETTER
KONTAKT

OBSERWUJ NAS